• POLUB MNIE

„KSIĄŻKA NIE GRYZIE” – WIOSNA 2020

Młodzi w Akcji – wiosna 2020

Każdy z nas zapamięta tę wiosnę 2020 na całe życie. Był to wyjątkowo dziwny i trudny dla nas wszystkich czas. Czas, kiedy z powodu zagrożenia koronawirusem zostaliśmy w domach, uczyliśmy się i pracowaliśmy zdalnie. Czas, w którym okazało się, że Internet i komputer, smartfon, to świetne sprawy, ale najważniejsze są relacje międzyludzkie.

Nie spodziewając się takiej rewolucji w funkcjonowaniu całego świata, na początku semestru podjęliśmy kolejne działania w ramach realizacji programu Młodzi w Akcji. Naszym celem było udowodnienie słów Wisławy Szymborskiej, że „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”.

Początkowo planowaliśmy czytać dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala  w Nowym Dworze Gdańskim. Zawarliśmy przymierze z biblioteką szkolną w celu wyszukiwania tam interesujących tekstów, przygotowaliśmy piękne kartki walentynkowe – i spotkaliśmy się, aby poczytać wiersze o miłości.

A potem nasze plany pokrzyżowała nowa, covidowa rzeczywistość i przenieśliśmy się do Internetu.

Ponieważ ostatnie miesiące sprzyjały rozwojowi kompetencji w zakresie technologii komunikacyjnych i informacyjnych, my też popłynęliśmy z tym prądem. Nauczyliśmy się nagrywać słuchowiska, prowadzić webinary, montować filmy…

Wszystkie nasze działania zebrałam w formie interaktywnego plakatu Genial.ly:

Zachęcam do odkrywania!

Jestem bardzo dumna z tej grupy projektowej, że pokonała takie trudności, o jakich nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli.

Na koniec zaprezentowaliśmy nasze działania podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych – online. Było to wspaniałe doświadczenie, choć z taką nutką żalu, że nie możemy tego ważnego wydarzenia przeżyć w Warszawie, w relacji z rówieśnikami z innych szkół, z wymianą doświadczeń, pomysłów i inspiracji.

Komentarze są wyłączone.