• POLUB MNIE

Nowy Dwór Gdański – wczoraj i dziś” wiosna 2018

Nasz pierwszy projekt w ramach tego programu nosił tytuł „Nowy Dwór Gdański – wczoraj i dziś”. Celem projektu było, aby pokazać nasze miasto z różnych punktów widzenia; za pomocą słów i grafik ukazać jego przeszłość, za pomocą zdjęć –teraźniejszość.

Naszymi partnerami byli:

– Stowarzyszenie Miłośników Nowego dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski,

– Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Szpitala w Nowym Dworze Gdańskim,

– Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Zbieraliśmy wspomnienia od najstarszych mieszkańców regionu – od pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala w Nowym Dworze Gdańskim. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy film, który jest wirtualnym spacerem po centrum miasta –dziś.

Zbieraliśmy marzenia i opinie na temat miasta od przedszkolaków, w formie rysunków dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy prezentację zawierającą zilustrowaną przez nas legendę o Tudze oraz o tym, jak kiedyś wyglądała nasza okolica i kilka zagadek o współczesnym Nowym Dworze, dotyczących rozpoznawania szczególnych dla dzieci miejsc.

Pozyskaliśmy patronat honorowy naszego Burmistrza, patronat medialny „Dziennika Bałtyckiego” oraz sponsorów, którymi byli: firma „Stolmach”, Okręgowa Spłdzielnia Mleczarska „Maluta” oraz Sklep Spożywczy „Lewiatan-Słoneczko”.

Wszystkie zebrane materiały pokazaliśmy podczas uroczystej prezentacji projektu w Żuławskim Parku Historycznym. Obecni byli przedstawiciele władz: Burmistrz, Przewodniczący Rady Powiatu; dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury, nasza pani dyrektor, partnerzy: pani dyrektor z przedszkole, przedstawiciele szpitala, przedstawiciele lokalnych mediów, nasi sponsorzy… i mnóstwo zaproszonych gości. Po przedstawieniu naszej pracy zaprosiliśmy wszystkich gości na krótką debatę o naszym mieście i na poczęstunek. Dzięki pozyskanemu grantowi wydaliśmy zebrane wywiady i marzenia dzieci w formie papierowej broszury.

broszura w wersji pdf – do pobrania i poczytania:

Materiały w Internecie:

– film „Nowy Dwór Gdański – spacer ulicami miasta”

(przygotowany dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego).

Film z rysunków – marzenia przedszkolaków

Pełne opracowanie całego projektu w prezentacji:

https://prezi.com/p/nwufi6ato1o3/mlodzi-w-akcji-prezentuja-nowy-dwor-gdanski-wczoraj-i-dzis/
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *